29 Kasım 2009 Pazar

beklemek.


bir durum var elbette. öyle bir belirsizlik var ki; içten içe çürütüp bedeni, zarar veriyor ruha.. var bir durum ki, böyle umutsuz da olsa bekleyebiliyorum günlerce sonunu bile bile. fakat içinden gelmiyorsa, zorlanmaz ki hiçbir insan sevgiye. tutulmaz zorla elinden, götürülmez hayalindeki yere. hala bir beklediği varsa insanın, zorla da yerleşilmez ki onun kalbine.. hatta başka bir beklediği varsa insanın sevebileceği, suçlanmaz sevmiyor diye. suçlanacağı tek şeydir; madem sevebilmek için bekliyorsun bir başkasını, beni oyuncak etmek niye?

karşına çıkmasını istediğin gibi çıksa o, atacaksın beni. hatırlamayacaksın ve hatta vicdan azabı bile çekmeyeceksin. anlık mutluluğunu yaşayıp, unutacaksın.. o halde suçlarım şimdi ben de seni. suçlarım en doğal hakkımla. umursamayacağını bilsem de, boşu boşuna suçlarım seni. başından dedim çünkü; ben bir diğeri olmaya, boşluk doldurmaya gelmedim sana.. ben bir başkasını beklediğini bilseydim, bekler miydim seni? sevebileceğin biri değilsem, sadece iki-üç günlük mutluluğun için yanında duramam. hangi insan birini iyi hissettirmek için oyuncağı olur göz göre göre? ben esas duruşta susup bekliyorum dediysem, kurşun askerin oldum demedim.

nasıl bir çelişkidir ki; sevgisini belli edemediğini söyleyen insan, ona o sevgiyi tattıracak birini bekler. madem hayalindeki sevgiliyi bekliyorsun, ona o sevgiyi sen de göstereceksindir.. hem insanın içinde gerçekten bir sevgi olsa, o hisleri tutamaz zaten. zehirleneceğini bilir insan. işin başka bir boyutu daha var; madem hayalindeki sevgiliyi bekliyorsun, ben bu olayın içinde neyim? ayrıca sen bu olaya oyun gözüyle bakıyorsun.. hem de kaçmak istediğin.

şimdi bu seninle benim içinde bulunduğum kendi aptal oyununda, seni çıkartıp kurtaması için o beklediğin sevgiliye ihtiyacın yok. kendi yarattığın oyununda, serbest bıraktım seni.. bir veda busesi kondurup giderken, oyunun içinden kurtardım seni. böylece aklını rahatsız edecek bir şeyden de kurtulup, odaklanman gereken beklediğin hayali sevgilinle başbaşa bıraktım seni..

ben bekledim. içinden bir damla aşk düşecek diye avucuma bekledim. içinden bir kaşık sevgi tadacağım diye bekledim.. eskicinin çöpten işe yarar bir şey bulmak için karıştırdığı gibi, karıştırdım içini. fakat hiçbir hissiyat bulamadım ve boş boş bağırmaz hiçbir eskici..

4 yorum:

Berrin'deniz' dedi ki...

baştan hissetmiştim, böyle olacağını :)

Velvet Vamp dedi ki...

baştan ben de hissettim ama bir kez daha şansımı zorlamak istemiştim. uzun bir süre sonrasında bu ikinci kez aşkı zorlamam oldu. olmuyor ablam :) artık iyice emin oldum..

Berrin'deniz' dedi ki...

zorlayınca olmuyor ıste..
bırak o seni bulur.
o zaman üstesinden gelirsin..bugüne bugün domuz gribini yenmiş birisin :)))

Adsız dedi ki...

bazen oyunlardan kurtulmak için gitmek en iyisi..