18 Haziran 2011 Cumartesi

'şarap dudak.


seninle konuşuyorum şarap dudak,
o kadar sürgün yemiş misali geziniyorum ki oradan oraya, her kapıdan girişimde tekrar çıkacağımı bildiğimden asla bir yere bağlanamıyorum. belli bir yerim yok ama bütün dünya da benim o sebepten. ya da ben öyle zannediyorum; dünya ellerin, ben yerin dibindeyim. yine de kalkıp ayağa, gökyüzüne doğru baktığımda kendime gelip koşabiliyorum. kaçabiliyorum bütün bu yeryüzündeki leş görünümlü insanlardan.

'gittiğim tüm şehirlerin yollarında topukları kırılmış ayakkabılar buldum. tüm seksapelliğini yollarda dağıtmış kadınların ayaklarından düşen ayakkabılar. ben o kadınları iyi tanırım. o kadar iyi tanırım ki şarap dudak, ruhumu bir dönem satın almışlardı tüm şehvetleriyle. dudağımı vücutlarına dokundurduğumda sıcak bir ten beklerken, buz gibiydi her seferinde. aşk topuğu kırılmış ayakkabıydı şarap dudak.

vurdum kendimi.. tüm kader dalkavuklarına vurdum, tüm faşist bedenlere vurdum, tüm şehvet tutkularıma vurdum. tüm, tüm kadehlere vurdum kendimi şarap dudak.. gözlerimi açtığımda gidenler gördüm, terkedenler. geri dönüşü olmayan yollarda yürüyenleri gördüm, dönmeyenleri. ağladığımı görmeyenleri gördüm, gülmeyenleri. sonra durup bir kez daha söyledim şarap dudak; aşk bir daha görünmemek üzere kayboldu. belki o'ydu. ve belki sondu. aşk öldü..

şarap dudak..
geçmişten süzülen bir damla gözyaşısın
belki biraz,
suratı düşmüş bir martısın
söyle az az,
üstü açık kalmış sevdanda üşümüş bir:-
adam.ım
. ..dipnotçuk: fotoğraf elifsahh'ın fotoğrafıdır. (kısacası alıntıdır)

1 yorum:

'Berrin' dedi ki...

Aşk topugu kirilmi

ş bir ayakkabı..
Aciz ve çirkin görünümlü.bazen oyle oluyor.
Tüm yazıların gibi bunuda begendim.
Tek fark hepsini beğeniyorum ama bazılarını cooook beğeniyorum:)